Võta aega Kaali meteoori kodus Saaremaal

KAALI meteoriidi-kraater ja meteoriitika-muuseum

Kaali meteoriidi-kraater ja meteoriidiväli

Saaremaal asub Eesti suurim loodusharuldus Kaali kraater, mille meteoriitne päritolu tõestati esimesena Euroopas ja teisena maailmas, USA-s asuvate Arizona kraatrite järel. Kas teadsid, et tegelikult on Kaalis 9 meteoriidikraatrit?

KAALI meteoriitika- ja paekivimuuseum

Muuseum on avatud:

  • maist septembrini iga päev kell 9-20
  • oktoobrist aprillini kell 10-18

Pileti hind:

  • täiskasvanu 1,50 €
  • laps 1 €

Gruppidele soodushinnad koos grupitoitlustuse tellimisega KAALI trahteris.

Hea teada! Kui muuseumi uks on kinni, tasub muuseumisse sissepääsu küsida samas hoones asuvast Kaali poest.
Poest saate suveniiriks kaasa osta ka killukese Saaremaa aluspõhja kivimist valminud käsitööesemeid.

KAALI meteoriitika- ja paekivimuuseum on pühendatud Kaali meteoriidikraatrile ja Saaremaa paekivile. Muuseumis saate sukelduda meteoriitide ja kraatrite maailma ning avastada nende mõju Maa ajaloole.

Muuseumis on mitmesugused eksponaadid ja näitused, mis tutvustavad meteoriitide päritolu, ning nende koostist ja mõju Maale. Siin on ka haruldane 96 kg kaaluv päris meteoriiditükk Sihhote-Alinilt Kaug-Idast. Selle raudmeteoriidi koostis on sarnase koostisega, mis Kaali meteoriit. Kaali meteoriidi langemisel tekkinud plahvatust peetakse sarnaseks Hiroshima tuumapommi plahvatusega. Lisaks saate tutvuda Kaali meteoriitide langemise ajalooga ning kuidas need on kujundanud praegust maastikku.

Muuseumis on ka väljapanekud, mis tutvustavad Saaremaa paekivi ajalugu ja selle kasutamist ehitusmaterjalina ning kuidas on paekivi mõjutanud kohalikku arhitektuuri ning millised on selle omadused.

Muuseumihoone avati 2005. a ning on ehitatud traditsioonilisi ehitusvõtteid kasutades. Nii sise- kui ka välisseinad on laotud käsitsi tahutud paekivist, laed puidust ja katused kivist.

Galerii – KAALI meteoriitika- ja paekivimuuseum

Kaali meteoriidikraater
96 kg kaaluv meteoriiditükk Sihhote-Alinilt Kaug-Idast
Kaali meteroriitikamuuseum